Social Icons

Δευτέρα, 12 Ιανουαρίου 2015

Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου και η Βαθμολογία σε Α1 και Α2

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Τα αποτελέσματα - 16η αγωνιστική

Προοδευτική- Αίας Γαστούνης 1-1
Ξενοφών Κρεστένων- Λευκός Αστέρας Σκ. 2-0
Ηλειακός Βαρθολομιού- Χάβαρι 1-0
Αργοναύτης- Κένταυρος Μαγούλας 0-3
Νίκη Τραγανού- ΑΠΟ Κουρτεσίου 3-0
Ολυμπιακός Σαβαλίων- Ενιπέας Λατζοΐου 1-1
Αστέρας/ Πανόπουλο- Ατρόμητος Καβασίλων 3-0 ά.α.
Κεραυνός Χειμαδιού- Άρης Αρχ. Ολυμπίας 3-0 ά.α.

Βαθμολογία (σε 16 αγωνιστικές)

Αστέρας/ Πανόπουλο 43-15 44
Ξενοφών Κρεστένων 48-16 37
Κένταυρος Μαγούλας 34-19 33
Αίας Γαστούνης 31-11 32
Νίκη Τραγανού 29-13 32
Ενιπέας Λαντζοίου 24-14 27
Προοδευτική 23-27 26
Κεραυνός Χειμαδιού 27-24 25
Ολυμπιακός Σαβαλίων 27-30 23
Ηλειακός Βαρθ. 14-22 21
Χάβαρι 19-22 19
ΑΠΟ Κουρτεσίου 17-22 19
Λευκός Αστέρας 18-23 14
Αργοναύτης Κατακόλου 25-41 8
Ατρόμητος Καβασίλων --
Άρης Αρχ. Ολυμπίας - -

Επόμενη αγωνιστική (17η)

ΑΠΟ Κουρτεσίου- Ενιπέας Λαντζοΐου
Κένταυρος Μαγούλας- Νίκη Τραγανού
Ατρομητος Καβ. - Ολυμπιακός Σαβαλίων 0-3 α.α.
Χάβαρι- Αργοναύτης
Αρης - Αστέρας/ Πανόπουλο 0-3 ά.α.
Λευκός Αστέρας- Ηλειακός Βαρθολομιού
Προοδευτική- Κεραυνός Χειμαδιού
Αίας Γαστούνης- Ξενοφών Κρεστένων 

Α2 ΑCS - 16η αγωνιστική
Ολυμπιακός Ζαχάρως - Ηρακλής Π/Β  1-2
Ολυμπιάδα Γουμέρου – Αλφειονίδα 2-0
Αετός Κέντρου - Ηλειακός Λεχαινών  1-1  
Εθνικός Αμπελοκάμπου – Πανωλενιακός 4-1  
Α.Ο. Χελιδόνια - Αλφειός Επιταλίου 0-2  
Μυρσιναϊκός - Πέλοψ Πύργου 1-1
Δόξα Ελαιώνα- Κεραυνός Καλλικώμου 1-0  
Κόροιβος Κατσαρού - ΠΑΟ Κακοβάτου  3-0 

Η   βαθμολογία (Σε 16  αγωνιστικές )

Αλφειός Επιταλίου     49 –19       37
Ηρακλής Π/Β         37 –19            35
Ολυμπιακός  Ζαχάρως  31 –21     28
Ηλειακός Λεχαινών      25 –20     26
---------------------------------------------------------
Ν. Κόροιβος  Κατσαρού25 –17    26
Εθνικός  Αμπελοκάμπου34 –22    26
Κεραυνός Καλλικώμου 37-33       25
Α.Ο. Χελιδόνια           24 – 24       25
Μυρσιναικός  Μυρσίνης37– 25     24
Δόξα Ελαιώνα          21 –19           23
Πανωλενιακός                17 –31     17
Πέλοπας Πύργου          17 –22       17
Ολυμπιάδα Γουμέρου   16 –29       13
ΠΑΟ Κακοβάτου         15 –29        11
Αετός Κέντρου Πηνείας 17-37       10
Αλφειονίδα Αλφειούσας15 –44      8 

Η επόμενη αγωνιστική(17η )

Ηρακλής Π/Β – Αλφειονίδα
Ηλειακός Λεχαινών – Ολυμπιακός Ζαχάρως
Πανωλενιακός – Ολυμπιάδα Γουμέρου
Αλφειός Επιταλίου – Αετός Κέντρου
Πέλοπας Πύργου – Εθνικός Αμπελοκάμπου
Κεραυνός Καλλικώμου – Α.Ο. Χελιδόνια
Κόροιβος Κατσαρού – Μυρσιναϊκός
ΠΑΟ Κακοβάτου – Δόξα Ελαιώνα

B' κατηγορία
1ος όμιλος
Πρόοδος  Σαλμώνης – Α Ε Κανουλίων 3-1 
Θύελλα Πύργου  – Κεραυνός Βρίνας 7-0  
ΑΕ Πηνείας – Αγ. Γεώργιος 4-0
Ερμής Πλατάνου  –  Α.Ο. Νεοχωρίου 0-3
Νέδας Γιαν/ου – Πέλοπας  Πελοπίου 0-3 ά. ά.   
Απόλλων  Ν. Φιγαλείας – Ατρόμητος Βαρβάσαινας 4-0
Α.Ο. Μακρίσια – Ωλενιακός Ωλενας 2-0  
Άρης Λανθίου – Ολυμπιακός Πύργου 0-0  

2ος Όμιλος
Ολυμπιακός Μυρτιάς  – Εθνικός Γερακίου: 2 – 3
Λέοντες Αμαλιάδας  – Αχιλλέας Νεοχωρίου 2-3
Θύελλα Καρδαμά – Ηρακλής Πύργου 2-1
Δάφνη Ανδραβίδας – Αετός Αλποχωρίου: 3 – 0 
Α.Ο. Αρετής – Φίλιππος Ανδραβίδας 2-0 
Άφοβος Βροχίτσας – Ν. Απόλλων Δουν.  7-1
Άρης Δήμητρας – Εθνικός Αμαλιάδας 1-0
Πηνειακός – Ελπίδα Βαρθολομιού 6-0

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

         1ος  όμιλος

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής

Διγενής Χαριάς – Πήγασος Πρασίνου 2-0  
Α.Ο. Ανδρίτσαινας – Αγ. Δημ. Πουρναρίου 4-1
Α.Ο. Κουτσοχέρας – Απόλλων Σμίλα 1-4  
Ν. Ατρόμητος Λαστεΐκων – Αίολος Πύργου 5-1  

Ρεπό: Α.Ο. Αμπελώνας  


                           2ος  όμιλος

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής

Ιφιτος Καλυβίων – Α.Ο. Περιστερίου 0-0
Αναγέννηση Κορυφής – Πρίγκιπες Λεχαινών 1-5  
Α.Ο. Κάστρο – Αναγέννηση Αμαλιάδας 4-0  
Κένταυρος Σώστι – Δόξα Αγ. Μαύρας 3-0 ά. α.

Ρεπό: Απόλλων Γαστούνης 

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

 
Blogger Templates